Χριστουγεννιάτικο Bazzar

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το 2ο ΕΠΑΛ Σερρών σας προσκαλεί στο Χριστουγεννιάτικο Bazzar  που διοργανώνει στο αμφιθέατρο του σχολείου, το Σάββατο 21-12-2019 και την Κυριακή 22-12-2019 και ώρες από 10:00 π.μ. έως 14:00 μ.μ..

Μια γιορτή Αγάπης, Προσφοράς  και Αλληλεγγύης  που μετουσιώνει σε πράξη το πνεύμα των Χριστουγέννων.  Στο Bazzar θα εκτίθενται πρωτότυπες χριστουγεννιάτικες κατασκευές, γλυκίσματα, στολίδια, χειροποίητα κοσμήματα και πολλά άλλα δώρα για τους αγαπημένους σας, κατασκευασμένα με  αγάπη και μεράκι από τους μαθητές/τριες του σχολείου μας και τους εκπαιδευόμενους του Δ.Ι.Ε.Κ. Σερρών, όπως και ημερολόγια, βιβλία, έργα τέχνης που ευγενικά προσέφεραν  γονείς, εκπαιδευτικοί και καλλιτέχνες της πόλης μας.

Τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν θα διατεθούν για την ενίσχυση των οικονομικά ασθενέστερων μαθητών/μαθητριών του σχολείου.

Την προσπάθεια αυτή στηρίζει πρόθυμα και ουσιαστικά ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου ΕΠΑΛ Σερρών.

Κωνσταντίνος Ν. Δομουχτσής