Λειτουργία του ΚΕ.ΣΥ.Π.

Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων των μαθητριών και μαθητών των σχολικών μονάδων της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών για τη λειτουργία του ΚΕ.ΣΥ.Π. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών.

Σας γνωστοποιούμε την έναρξη λειτουργίας του Κέντρου Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.), υποστηρικτικής δομής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, για το σχολικό έτος 2017- 2018.

Το ΚΕ.ΣΥ.Π. παρέχει υπηρεσίες συμβουλευτικής και προσανατολισμού καθώς και ενημέρωσης σε θέματα που αφορούν το εκπαιδευτικό σύστημα και το σύστημα εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση σε μαθήτριες/μαθητές, γονείς και νέες/νέους έως 25 ετών.

Οι συναντήσεις στο ΚΕ.ΣΥ.Π. πραγματοποιούνται κατόπιν ραντεβού.

Το ωράριο λειτουργίας του ΚΕ.ΣΥ.Π. για τη διευκόλυνση και καλύτερη εξυπηρέτηση του κοινού διαμορφώνεται ως εξής:

Δευτέρα-Παρασκευή 7.30-14.30

Δευτέρα, Πέμπτη: 17.00-19.30

Διεύθυνση: Υψηλάντου 4, Ημιώροφος

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2321354507-8

Ιστοσελίδα: http://kesyp.ser.sch.gr/

E ? mail: mail@kesyp.ser.sch.gr

Σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά.

Οι Υπεύθυνοι ΣΕΠ

Απόστολος Καρανικολός – Δημήτριος Αναγνωστίδης