Εκπαιδευτική ενημέρωση του Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας από καθηγητές του ΤΕΙ ΚΜ

Στις 6 Απριλίου 2017 έγινε στο σχολείο μας εκπαιδευτική ενημέρωση με θέμα: «Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας?.. Δυνατότητες και προοπτικές για τους μαθητές του σχολείου μας».
Η ενημέρωση έγινε από τους εκπαιδευτικούς του Τ.Ε.Ι Κεντρικής Μακεδονίας (Σερρών), κ. Γιοβάνη Νικόλαο καθηγητή του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων, κ. Κύδρο Δημήτριο καθηγητή του Τμήματος Λογιστικής και τον κ. Φωλίνα Δημήτριο καθηγητή του Τμήματος Διοίκησης Συστημάτων Εφοδιασμού (LOGISTICS) στο Παράρτημα της Κατερίνης.
Την ενημέρωση παρακολούθησαν με μεγάλο ενδιαφέρον οι μαθητές της Α΄ τάξης καθώς και της Β΄και Γ΄ του Τομέα Διοίκησης και Οικονομίας, μια που το θέμα αφορούσε την επαγγελματική αποκατάσταση των μαθητών μετά την αποφοίτηση τους από το σχολείο μας.
Ακολούθησε συζήτηση και ερωτήσεις από τους μαθητές.