Δελτίο τύπου για την εκδήλωση φιλαναγνωσίας ? βιβλιοπαρουσίαση «Όταν η γοργόνα συνάντησε τον Αλέξανδρο»

Την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στο αμφιθέατρο του 2ου ΕΠΑΛ Σερρών η παρουσίαση του βιβλίου της συγγραφέως Ελ. Τάρη «Όταν η γοργόνα συνάντησε τον Αλέξανδρο», των εκδόσεων Διάπλους.

Την εκδήλωση οργάνωσαν ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Σερρών «Εμμανουήλ Παππάς» , η Ομοσπονδία Γονέων Μαθητών Ν. Σερρών, το 29ο Νηπιαγωγείο Σερρών και οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Δημοτικού Σχολείου Σερρών και του 2ου  ΕΠΑΛ Σερρών.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους κινητοποιήθηκαν και διέθεσαν χρόνο και ενέργεια για την υλοποίηση της εκδήλωσης.

Ιδιαιτέρως να ευχαριστήσουμε τους χορηγούς μας για την ευγενική προσφορά τους:

• Τη Σερραϊκή βιομηχανία γάλακτος ΣΕΡΓΑΛ
  • Τη σοκολατοβιομηχανία ΙΟΝ
  • Τα super market «ΚΑΝΤΖΑΣ»
  • Το super market «WIN»
  • Το ζαχαροπλαστείο «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ»
  • Το εργαστήριο ζαχαροπλαστικής DONUTS, Μάγειρας
  • Το φυτώριο Center Garden, Ντάνος