Περιποίηση του κήπου της ΔΔΕ Σερρών

Την Τετάρτη 28-3-2018 οι μαθητές του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος, της ειδικότητας Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου, στα πλαίσια των εργαστηριακών μαθημάτων τους, επισκέφτηκαν τα γραφεία  της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και περιποιήθηκαν τον κήπο που βρίσκεται στην είσοδο του κτηρίου. Οι μαθητές,  με την επίβλεψη του καθηγητή κ. Γεωργιτζίκη Δημοσθένη φρόντισαν τους θάμνους και τα καλλωπιστικά φυτά με ιδιαίτερο μεράκι. Χάρηκαν που τους δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψουν σε πραγματικές συνθήκες πέρα από τους εργαστηριακούς χώρους του σχολείου. Το αποτέλεσμα της προσπάθειας είναι εξαιρετικό και γι? αυτό δέχτηκαν τα συγχαρητήρια του Προϊσταμένου κ. Κ. Τενεκετζή.