ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023, στο αμφιθέατρο του 2 ου ΕΠΑΛ Σερρών, πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση με αφορμή την επέτειο της 25 ης Μαρτίου 1821.
Οι μαθητές του σχολείου παρουσίασαν με εύληπτο και εξαιρετικά γλαφυρό τρόπο το χρονικό της επανάστασης, διανθίζοντας και εμπλουτίζοντας το πρόγραμμα της εορτής με ποιήματα, τραγούδια και βίντεο σχετικά του απελευθερωτικού αγώνα.
Ο εορτασμός περατώθηκε με τον λιτό και συνάμα περιεκτικό λόγο του διευθυντή, κ. Κωνσταντίνου Δομουχτσή, ο οποίος τόνισε τον ηρωισμό των προγόνων μας και τον φόρο τιμής που οφείλουμε να αποδίδουμε σ` αυτούς που θυσίασαν τα πάντα για την ελευθερία μας.
Στην εορτή συμμετείχαν οι κάτωθι μαθητές:

• Διαματαρούλα Στέλλα
  • Ένδρου Ευαγγελία
  • Ζήρτα Πασχαλία
  • Κακατέ Ουρανία
  • Καλογεράκου Ματίνα
  • Καστανιώτη Χρυσάνθη
  • Κιοσές Μάριος
  • Λαζαρίδου Μαριαλένα
  • Λίγδας Αλκιβιάδης
  • Τζελέπη Μαρία
  • Χατζημόσχου Μαριάννα

Υπεύθυνες καθηγήτριες για την όλη διοργάνωση και τέλεση της εορτής ήταν η κ.Ελένη Αδαμίδου και η κ. Ευαγγελία Μπαλαμπανίδου.